Naši bigotní priatelia- Aliancia za rodinu

Autor: Hana Kaníková | 27.11.2014 o 20:58 | (upravené 27.11.2014 o 21:37) Karma článku: 11,70 | Prečítané:  1788x

Dúfam, že sa v referende 7.februára ukáže buď, že Slovensko nemá záujem riešiť malicherné otázky identity jednej malej neznášanlivej skupiny, alebo že drvivá vačšina obyvateľov prejaví lásku a porozumenie a podporu vzdelanosti tým, že sa vysloví proti snahám tak zvanej Aliancie za rodinu.  

 Názov “Aliancia za rodinu” zavádza. Pretože namiesto Aliancie za rodinu by sa mala táto organizácia volať Aliancia proti homosexuálom a vzdelaniu. Čiže nič pozitívne, ale negatívne. Negatívne v tom zmysle, že sa vymedzuje tým, že odmieta iných (LGBT) a rovnako upiera mladým ľuďom vzdelanie v jednej, im nevyhovujúcej oblasti. Čo je to, ak nie neznášanlivosť? Predpokladám, že tí ľudia sú kresťania. A čo robia? Napriek učeniu svojej viery o láske podporujú nenávisť a nepochopenie. Však, ak to máme poňať nábožensky, Boh stvoril lesbičky a gayov, rovnako ako heterosexuálov. A to preto, aby prispievali ku komunite tak, ako heterosexuáli. Ak bol muž gay, bola väčšia pravdepodobnosť, že zostane pri svojich malých neteriach a synovcoch, čo im zabezpečí väčšiu šancu na prežitie. Toť vedecký výskum. A ďalšia skutočnosť, ktorá preukazuje, že byť gayom je normálne- 90 % ostatných živočíchov má tiež homosexuálne sklony. Napríklad tučniaky! Oni aspoň majú šťastie, že ich nikto v ich tučniackej komunite za to neostrakizuje. Dokonca, to som videla na internete, im jedna samička prenechala mláďa, aby ho mohli vychovávať! Také zlaté :). (A nikto sa, samozrejme, neobáva, že by sa z toho mláďaťa stal kvôli tomu gay).

     Aliancia vyhlasuje, že treba podporovať rodinu. Ale však tá žiadnu podporu nepotrebuje! Trhá tu niekto od seba mladé heterosexuálne páry a bráni im v uzatvorení manželstva? Nie! Zakazuje tu niekto, aby mali páry deti alebo aby si ich manželia adoptovali? Nie! Takže za čo teda Aliancia bojuje? Fakt neviem. Na to, aby ste mohli bojovať, potrebujete protivníka. Na to,aby ste museli niečo ochraňovať, musí existovať nebezpečenstvo. A nikto tu manželstvo ani deti neohrozuje. Ako jasne vidíte, Aliancia nič nechráni, pretože nikto na tieto hodnoty neútočí. Nikto nechce zakázať manželstvá ani právo vychovávať deti. Manželstvo bolo dokonca zavedené do ústavy. Ako keby sme potrebovali, aby nám niekto pripomínal, čo to je. Takže, ak je tu nejaký boj, tak len taký, v ktorom Aliancia vystupuje ako agresor. Napáda ostatných a snaží sa niečo zakazovať. Asi ešte nepočuli vetu “Miluj blížneho svojho.” 

     Jediné, čo môže byť považované za nasledovanie kresťanskeho učenia, je snaha o upretie vzdelania deťom v istých oblastiach. Boh zakázal Eve jesť zo stromu poznania. Tak sa teraz Aliacia za rodinu snaží vrátiť k starovekým koreňom a nasledovať tento rozkaz v 21.storočí. Veľmi spiatočnícke. Každý má právo na poznanie, iba vďaka nemu sa jednotlivci a ľudstvo môže posúvať ďalej a zlepšovať svoj život a život ostatných. 

       Najsmiešnejšie bolo, keď som v správach videla, ako sa po zákaze jednej z otázok referenda Ústavným súdom postavili predstavitelia Aliancie za rodinu pred Prezidentský palác a zalepili si ústa. Akože im zobrali právo vyjadriť sa. Hm. Vedľa sa vtedy rovnako dobre mohla postaviť skupina gayov a tiež si zalepiť ústa. Veď o to, zalepiť im ústa a vziať nádej na rovnaké práva ako majú ostatní, Aliancii ide. Nikde tam nevidím ochranu rodiny. Iba snahu diverzifikovať spoločnosť tak, aby jednotlivci nemali rovnaké právo na rodinné šťastie ako ich heterosexuálni priatelia. Pretože Aliacia sa cíti “ohrozená”.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?