Putin si myslí, že sme idioti.

Autor: Hana Kaníková | 30.8.2014 o 12:59 | (upravené 30.8.2014 o 15:11) Karma článku: 14,58 | Prečítané:  3551x

Keby sme mali uveriť ruským vyhláseniam (každého, kto tak urobí považujem za slabomyseľného), tak by sme sa vlastne mali začať obávať ešte viac. Veď Rusko nemá podľa Putina pod kontrolou vlastnú armádu! Jeho vojaci si len tak blúdia po svete, náhodou prekračujú hranice suverenných štátov- samozrejme v plnej zbroji- a zrejme nechtiac rozpútavajú vojnové konflikty.   

Ukrajinskí separatisti si donedávna na svoje ultra moderné zbrane šetrili, asi museli o nadchádzajúcom vojnovom konflikte vedieť už pár desaťročí, pretože si mohli hneď za svoje nazhromaždené úspory kúpiť tanky, guľomety atď. Samozrejme, všetci títo páni separatisti si ich kúpili v rovnakom reťazci obchodov (či už internetovom, alebo kamennom), pretoža na počkanie dostali úplne rovnaké uniformy a série zbraní. Však sú to predsa separatisti 21. storočia, nemôžu predsa chodiť s puškami pozháňanými z nejakých domácich pivníc a musia mať pekné jednotné uniformy, aby pôsobili dobre na fotografiách doplnené pozadím z videohier, aby to pôsobilo autenticky ( určite im s tým ich skúsený ruský brat pomôže). 

 

Nuž a prečo sú všetky tieto armádne veci ruskej značky? Ako sme sa dozvedeli od námestníka ruského ministra obrany, sú z podzemných skladov zbraní, ktoré sa na Ukrajine nachádzali od rozpadu Sovietskeho zväzu. Po oddelení Ukrajiny, sa neporušené nachádzali niekde v tajomných lesov tejto “sýpky Európy”, až kým sa neobjavili vyvolení separatisti, ktorých ich ruský pôvod predurčuje na otvorenie týchto uzavretých pokladov. Nejakí obyčajní Ukrajinci sa k nim predsa  za vyše dvadsať ročnej existencie suverénneho štátu, nemohli len tak dostať. 

 

Takže sme podľa Moskvy pravdepodobne svedkami hrdinského príbehu proruských separatistov, ktorí sa bránia proti zločinným Ukrajincom. Veď čo tí separatisti vlastne zlého urobili?! Len si kúpili zbrane, ktoré na nich neporušené čakali v sovietskych zázračných tajných skladoch na Ukrajine, a začali nimi mieriť na ukrajinských policajtov, štátnych činiteľov a obyvateľov vlastného štátu. Asi na to podľa Ruska majú právo. Aj cena za ich hrdinstvo musí byť vysoká- obyvatelia nimi okupovaných miest nemajú potraviny, vodu, elektrinu. Boja sa vyjsť na ulicu, lebo by sa im možno ušla guľka. Však, keby sa u nás v Bystrici obrnil Kotleba a začal ju bojovo brániť, zrejme, podľa Putinovej rétoriky, by proti nemu armáda nemala zasiahnuť. Však by to bol boj za “slobodu”, nie? 

 

Hádam sa naši vojaci nezačnú tiež strácať do Ukrajiny (alebo chodiť tam na dovolenku, keď už o tom hovoríme). To by bol samozrejme akt vojenskej agresie a Putinova pozvánka na zasadnutie Dumy, kde by predostrel zrejme návrh na vyhlásenie vojny, tentokrát oficiálne. 

 

“Stačí mi polka tej Ukrajiny,” premýšľal možno Putin niekedy počas protestov na Majdane. “Veď aj tak bola predtým moja.”

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?